איך חוזרים לרוץ אחרי הפסקה? טיפים שיעזרו לכם לחזור למסלול

בין אם הפסקתם לרוץ לכמה שבועות, חודשים או אפילו כמה שנים, החזרה לריצה תמיד מאתגרת. אם אתם כמו רוב הרצים, כנראה יצא לכם לעשות הפסקה מדי פעם. אתגרים בעבודה, בלימודים, או עם המשפחה הם חלק מהסיבות להפסקות שאנחנו לוקחים, ולפעמים אף מגיעה פציעה לא נעימה שמאלצת אותנו לקחת הפסקה. דאגנו לכם למדריך שלם על איך לחזור לרוץ לאחר הפסקה ממושכת.

ההרגשה אחרי ההפסקה מהריצה לא נעימה. זה יכול להיות מתסכל להרגיש שאיבדתם את כל ההתקדמות שעבדתם כל כך קשה עבורה. אבל האמת המעודדת היא שההתקדמות שלכם לאחר ההפסקה תהיה יעילה ומהירה ביותר בזכות הנסיון שכבר יש לכם בריצה.

אל תהיו קשים עם עצמכם

תמיד קשה ליצור הרגלים חדשים, במיוחד כאשר ההרגלים דורשים זמן, אנרגיה ו... לצאת מהבית. אז במקום להרגיש רע עם עצמכם על ההפסקה שלקחתם – תנו לעצמכם טפיחה על השכם על ההחלטה לחזור לרוץ, וצאו לדרך.

ציפיות גבוהות, אך ריאליות

אחרי ההפסקה מהריצה, אתם לא יכולים לצפות להמשיך איפה שהפסקתם, הגוף שלכם יצטרף זמן להתרגל. הגיעו לריצות הראשונות שלכם עם ראש פתוח, ואל תצפו מעצמכם לרוץ את אותו המרחק או הקצב שרצתם לפני ההפסקה. והכי חשוב – הקשיבו לגוף שלכם.

פעלו לפי תוכנית אימונים

קיימות אלפי תוכניות אימונים באינטרנט, אך רבות מהן הן תוכניות כלליות שנוצרו על ידי רצים חסרי ניסיון. אתם לא חייבים תוכנית אימונים בהתאמה אישית, אבל חשוב לבחור בתוכנית שתואמת את רמת הכושר, הניסיון והיעדים שלכם. 
ביצוע תוכנית אימונים גרועה יכול להיות גרוע יותר מאשר ריצה ללא תוכנית אימונים, ולכן מומלץ בחום לשקול מאמן ריצה פרטי.

חדשו את הנעליים שלכם

נעלי הריצה שלכם הם ציוד הריצה החשוב ביותר, אז לפני שתצאו לריצה הראשונה אחרי זמן ארוך, ודאו שהן במצב טוב מספיק. וודאו שאין בלאי מוגזם על הסוליות או קרעים בגפה. אם הנעליים בנות מספר שנים או שעברתם איתם כמה מאות קילומטרים, כדאי שתתחדשו בזוג חדש של נעלי ניוטון.

מלבד הנעליים, כדאי גם לוודא שיהיה לכם כמה שיותר נוח בריצה, ולכן חשוב שבגדי הריצה שלכם יהיו עשויים מחומרים איכותיים מנדפי זיעה, יתאימו לגופכם לעונה.

התחייבו בפני עצמכם, ובפני אחרים

לתת דין וחשבון לחבריכם לריצה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להניע את עצמכם לעשות דברים. מצאו לכם שותפים לריצה. חברים, קבוצות ריצה או מאמן שיקשו על דילוג הריצה ויתנו לכם בוסט של מוטיבציה שאולי חסרה לאחר תקופה ארוכה של הפסקה. זה יהיה מרגש ומספק יותר כשיהיו לידכם אנשים שיחגגו איתכם את ההישגים שלכם.
יש לכם שאלות? תנו לנו לעזור!
אביב יפרח - מנהל החנות
x

#{title}

#{text}

#{price}