איך עולים רמה בריצה? טיפים לרצים מתחילים

ריצה היא תחום שלא נגמר. כמות המידע באינרטרנט היא אינסופית ולעתים מבלבלת.
בין אם אתם רצים מתחילים, או שרצתם כבר מרתון או שניים – הלמידה וההתקדמות אף פעם לא פוסקת. ריכזנו מספר טיפים לרצים מתחילים שיעזרו לעלות רמה בריצה שלכם.

הכנה

בכל דבר בחיים הכנה מראש מומלצת ביותר. אם אתם נכנסים לתחום הריצה ללא מטרה לטווח ארוך – יכול להיות שלקבוע כמה ימים בשבוע תרוצו יהיה יותר ממספיק, אך אם יש לכם מטרה או אירוע שאליו אתם מתכוננים, בחירת תוכנית אימונים צריכה להיות המשימה הראשונה ברשימה.

בנו תוכנית אימונים

בין אם המטרה שלכם היא לרוץ 5 ק"מ או לסיים מרתון בגאווה, אתם צריכים תוכנית, או שהריצה שלכם תביא אתכם לשום מקום. לרשותכם האפשרויות הבאות: למצוא תוכנית אימונים בבלוג ריצה אמין באינטרנט או לפנות למאמן מקצועי שיבנה לכם תוכנית אימונים מותאמת אישית, כאשר האפשרות השניה היא המומלצת ביותר.

שמרו על גיוון

במידה ואתם רוצים להתמיד בריצה (שגם לטובים ביותר עלולה לפעמים להיות שוחקת, משעממת, וקשה), חשוב לגוון. צרו לכם פלייליסטים שונים, ושקלו אף להאזין לפודקאסטים לפעמים. מצאו מסלולים מעניינים, רוצו עם אנשים שונים, והמשיכו לשבור שיאים חדשים.

הגיע הזמן להחליף נעליים...

כמו כל זוג נעליים, גם נעלי ניוטון "יתעייפו" לאחר שישרתו אתכם באמינות. ישרתו כמה?
ובכן, רוב הזוגות יחזיקו לכם לכ700 ק"מ, ולעתים יותר. כאשר הנעליים מאבדות צורה וניתן לראות שהגיע הזמן להחליפן, רכשו זוג חדש במקום למשוך זמן עם הנעליים הישנות.
המשמעות של ריצה עם נעליים ש"פג תוקפן" היא ביצועים ירודים וסיכויים גבוהים יותר לפציעות.

 
יש לכם שאלות? תנו לנו לעזור!
אביב יפרח - מנהל החנות
x

#{title}

#{text}

#{price}