המדריך השלם לריצה טבעית ומעבר לנעלי ניוטון!

לא משנה מה מבנה הגוף, רמת הכושר או הנסיון שלכם, שני השינויים הגדולים ביותר שתוכלו לעשות לשיפור ביצועי הריצה ומזעור הסיכויים לפציעה, הם לבישת נעליים טובות, ולרוץ ריצה טבעית.

מזה 30 שנה נעלי ריצה עוצבו עם עקבים גבוהים מדי. נעליים מסוג זה מכריחות את הגוף לאזן את עצמו במצב לא טבעי ונטוי לאחור.
כאשר הבהונות מכוונות כלפי מטה, משקל הגוף מוסט לאחור והגב מקושט במעט. במילים אחרות – הגוף נאבק לשמור על שיווי משקל כפיצוי על העקב המורם.

אם גם אתם רצים ככה במשך שנים – כנראה שהשרירים והרקמות הרכות בכפות הרגליים שלכם צריכים להסתגל למצב הגוף הנכון שמגיע עם הריצה הטבעית שמציעות נעלי ניוטון.

איך עוברים לריצה טבעית?

כאשר עוברים בקיצוניות מעקב מוגבה לנעליים שטוחות ומתחילים במרחקים שלהם הייתם רגילים – סביר להניח שיורגש כאב ברגליים ובשרירי התאומים. לכן, במקום מעבר חד ולא מבוקר אנו ממליצים על הטיפים הבאים:
1. עזרו לעצמכם: ניתן להקל על המעבר על ידי הליכה יחפה ולבישת נעליים שטוחות יותר גם כאשר אינכם רצים.
בצעו את התרגיל הבא: עמדו על רגל אחת ישרה, הרימו את הרגל השניה לזווית של 90 מעלות ועצמו את עיניכם. במידה והנכם שומרים על שיווי משקל במשך 30 שניות – ייתכן והמעבר לנעליים שטוחות יהיה לכם קל מהרגיל. במידה ואינכם מצליחים – בצעו את התרגיל במידה יומית (חשוב לעבוד על כל רגל בנפרד).
 
2. הגדילו את הגמישות וטווח התנועה בכפות הרגליים: בצעו מתיחות בעזרת קיר. השענו על קיר בעזרת הידיים ותוך כדי בצעו מתיחה לתאומים תוך כדי שמירה על כף רגל ישרה. בצעו את המתיחה עם ברכיים ישרות, ולאחר מכן עם ברכיים מכופפות.

3. התמקדו בריצה נכונה: צעדים קטנים, ברכיים גבוהות ומכופפות, השענות קדימה, נחיתה על מרכז כף הרגל, ושמירה על ידיים קרובות לגוף בזווית של 90 מעלות הם הדגשים החשובים ביותר לריצה עם נעלי ניוטון. שימו לב לריצה שלכם ואף בקשו מחבריכם לתעד אתכם. צפו בעצמכם רצים ולאחר מכן תקנו את הדגשים בהדרגה.

4. אל תמהרו: המוטיבציה אולי בוערת בכם, ומשתוקקת לאתגרים ומרחקים חדשים, אך המנעו מריצות ארוכות במיוחד כרצים מתחילים עם ניוטון, אלא בצעו את המעבר בהדרגה מבוקרת. ההמלצה היא להגדיל את הקילומטארז' בלא יותר מ10 אחוזים מדי שבוע, על מנת לוודא שגופכם מוכן ובטוח מפני פציעות.


 
לסיכום - המעבר לריצה טבעית עלול להיות מלחיץ במבט ראשוני, אך בעזרת הטיפים שלנו לאחר זמן קצר תתרגלו לצורת הריצה החדשה ותתחילו להרגיש את היתרונות הרבים, הן בביצועים והן בבריאות הרגל של נעלי ניוטון.

לצפייה בדגמי ניוטון

 
יש לכם שאלות? תנו לנו לעזור!
אביב יפרח - מנהל החנות
x

#{title}

#{text}

#{price}