מוטיבציה לשנה החדשה: טיפים שיעזרו לכם להתמיד בריצה

אנחנו מודים, זה מרגיש כאילו אין דרך לכתוב על הנושא הזה מבלי להרגיש סוג של קלישאה, המשפט "בשנה הזאת, אני עושה שינוי!" נזרק שוב ושוב ללא יותר מדי מחשבה, אך בכל זאת רבים מאיתנו לוקחים את השנה החדשה כהזמדנות לאיפוס, אנו מקווים לשבור הרגלים לא רצויים ולעבוד על יצירת שגרות חיוביות חדשות. אז איך אנחנו יכולים להחדיר לעצמנו קצת מוטיבציה ולהתמיד בריצות שלנו?
ראשית, חשוב להבין שאין תיקונים מהירים שיהפכו אותנו לאנשים שונים לגמרי בשנה הקרובה.
מטרות הכושר/הריצה שלכם הם לא אירוע שיתגשם בעוד X שבועות, אלא תהליך ארוך שאפשר אפילו להנות ממנו.

7 הטיפים והטריקים הבאים יעזרו לכם:

בין אם המטרה שלכם היא לרוץ 5 ק"מ או לסיים מרתון בגאווה, אתם צריכים תוכנית, או שהריצה שלכם תביא אתכם לשום מקום. לרשותכם האפשרויות הבאות: למצוא תוכנית אימונים בבלוג ריצה אמין באינטרנט או לפנות למאמן מקצועי שיבנה לכם תוכנית אימונים מותאמת אישית, כאשר האפשרות השניה היא המומלצת ביותר.

מצאו חבר לאימון

רצים רבים כבר למדו את הכוח שקבוצת ריצה נותנת. הידיעה שיש אנשים שמחכים לכם לא רק תשמש כבעיטה שתעזור לכם להופיע לריצות, אלא שהם גם יהפכו את האימון שלהם למהנה הרבה יותר.

התייחסו לאימונים שלכם כמו לפגישות עבודה

הכניסו את האימונים ללו"ז בזמנים הנוחים לכם, בדיוק כמו שאתם מכניסים אליו פגישות עבודה. הבינו שאימון גוזל ממכם אנרגיה פיזית ונפשית, אז שחקו עם זה - התאמנו מתי שנוח לכם. לדחוס אימון "כשיש זמן" או אחרי העבודה זה מתכון לכישלון.

רוצו לזמן, לא למרחק 

בתקופות של מוטיבציה נמוכה לעתים קרובות אנחנו רוצים שהריצה שלנו תסתיים עוד לפני שהיא בכלל התחילה.
אז בתקופות של חוסר מוטיבציה, רוצו לזמן, לא למרחקים. המטרה של 10 ק"מ פתאום הופכת למטרה של 30 דקות, וזה לא משנה כמה רחוק או מהר תרוצו. הסרת הציפיות והלחץ נותנת הזדמנות לחוויה חיובית שתעזור לכם להתרענן.

קבעו לעצמכם הרפתקה או מטרת כושר לא רגילה

במקום לנסות להוריד "X" ק"ג השנה, תכננו הרפתקה ועבדו קשה בשבילה! זה יכול להיות פשוט לצאת לטיול ארוך במקום מיוחד או אולי לרוץ במקום שתמיד רציתם לבקר בו. כשאתם מתקדמים לעבר המטרה תגמלו את עצמכם בנעליים חדשות או בגדי אימון חדשים שיתנו לכם אקסטרה מוטיבציה!

שנו את המנטליות שלכם 

לעתים קרובות, כשאנחנו קובעים יעדי כושר המנטליות שלנו הופכת ל"אני אסבול עד שאגיע למטרה שלי, ואם לא אגיע נכשלתי". עם מחשבות כאלו מובטח לכם שאתם הולכים לסבול - וזה מלחיץ!

במקום זה, היו גמישים ושנו את השגרה שלכם עד שתמצאו את מה שאתם אוהבים. אם אימון הרמת משקולות לא מתאים לכם - נסו אימוני HIT, או זומבה! כשאתם עושים את מה שאתם אוהבים, סביר להניח שתשארו עם זה לטווח ארוך. אין שום סיבה שהמסע שלכם לא יהיה מהנה!

קצת פחות עדיף מיותר מדי

לפעמים כשאתם מרגישים לא במיטבכם, או שאתם מרגישים עייפים ושחוקים - עדיף לא להסתכן בפציעה ולדלג על הריצה. במקום זה - צאו להליכה או קחו הפסקה.

רשמו את ההתקדמות שלכם

תיעוד כתוב של העבודה שלכם יעזור מאוד למוטיבציה שלכם! לא רק שישתלם לכם לעבור על האימונים שלכם, זה יכול להיות מקום מצויין לרשום בו את היעדים שלכם. קחו קצת זמן לרשום מה שאתם באמת רוצים להשיג. להזכר באיך הרגשתם באותם זמנים כשהמוטיבציה שלכם היתה בשיאה יעזור לכם מאוד כשתצתרכו דחיפה קטנה.
יש לכם שאלות? תנו לנו לעזור!
אביב יפרח - מנהל החנות
x

#{title}

#{text}

#{price}